Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej

zaprasza na

Studia podyplomowe "Edukacja dla Bezpieczeństwa"

Cel: merytoryczne przygotowanie nauczycieli wszystkich typów szkół do prowadzenia zajęć z przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa" w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Natomiast celem kształcenia jest wyposażenie słuchaczy w podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu: bezpieczeństwa narodowego, przygotowania do działań ratowniczych w sytuacjach zagrożeń w czasie pokoju, kryzysu i wojny, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia człowieka, sportów proobronnych. Ponadto celem studiów jest wskazanie na powiązanie edukacji fizycznej z edukacja dla bezpieczeństwa w przygotowaniu obronnym społeczeństwa.

Wymagania: osoby posiadające wyższe wykształcenie pedagogiczne. W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc, pierwszeństwo przyjęć mają absolwenci AWF.

Podział godzinowy i semestralny studiów podyplomowych: a/ 2 semestry [16 zjazdów weekendowych – zajęcia co drugi weekend, od piątku wieczór [18.00] do niedzieli [15.00] - szkolenie weekendowe [od września - do lipca]; b/ 240 godzin zajęć szkoleniowo-dydaktycznych – stacjonarnych na obiektach AWF.

Przykładowa tematyka zajęć: Bezpieczeństwo i obronność, przywództwo i negocjacje w sytuacjach kryzysowych, teoria Wychowania Obronnego, psychologiczne aspekty współczesnych zagrożeń, podstawy Ratownictwa Medycznego, dydaktyka i metodyka Edukacji dla Bezpieczeństwa, metodyka nauczania zajęć obronnych, pierwsza pomoc - RKO, metodyka edukacji dla bezpieczeństwa, samoobrona, strzelectwo, podstawy działań zabezpieczających i obronnych, pływanie ratownicze i obronne, zagadnienia ogólnowojskowe (zaprawa, regulaminy), terenoznawstwo i biegi na orientację, podstawy sztuki przetrwania.

Ilość miejsc w jednym naborze: [min. 25 osób – maks. 50 osób]; Koszt szkolenia: Wpisowe 100 zł i czesne 1.000 zł/semestr, Liczba godzin: 240 godzin zajęć (wykłady i ćwiczenia), 60 godz. praktyk zawodowych potwierdzonych w placówkach oświatowych, w których jest realizowany przedmiot EDB.

Liczba kandydatów: 1

Oczekiwana liczba kandydatów: 25-50

Uprawnienia: Dyplom ukończenia studiów podyplomowych z EdB wydany przez AWF – po napisaniu i obronie pracy dyplomowej, pozytywny wynik egzaminu dyplomowego; Możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień instruktorskich [specjalistycznych] z dziedzin: pływania użytkowego, surwiwal, samoobrony, itp. na odrębnych zasadach.

Zgłoszenia: wypełnienie i przesłanie kwestionariusza osobowego na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji pod adresem: Biuro Jakości Kształcenia i Rozwoju, AWF, ul. Akademicka 2, 21-500 Biała Podlaska. Tel. (83) 342 88 09; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.