W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie par 1/16 rozgrywek Pucharu Polski mężczyzn i kobiet.  Podstawowym kluczem przy wyborze drużyn był podział terytorialny z założeniem, że na tym etapie rozgrywek w parze nie może być dwóch zespołów reprezentujących ten sam związek wojewódzki.

Pierwszy mecz rozegrany będzie w dniu 31.01.2018 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej bialskiej Filii AWF. Zespół  KS AZS AWF Biała Podlaska - obecny lider I ligi grupy B, podejmować będzie zespół Orlen Wisła Płock - uczestnik Pucharu Europy, czołowy zespół ekstraklasy piłki ręcznej. Później do stawki dołączą zespoły z PGNiG Superligi.

Organizatorami wydarzenia są: Klub Sportowy AZS AWF Biała Podlaska, Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu bialskiej Filii AWF, Klub Kibica sekcji piłki ręcznej mężczyzn. W ramach meczu będzie realizowany projekt społeczny przygotowany przez studentów AWF kierunku Wychowanie Fizyczne „Wszyscy na halę - robimy falę”. Szczegóły programu wkrótce.

Zapraszamy serdecznie! A naszym ręczniakom życzymy powodzenia!

1/16 Pucharu Polski mężczyzn:

KS Stal Gorzów – Sandra Spa Pogoń Szczecin
Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Chrobry Głogów