Kosmetyczny masaż udrażniająco-modelujący szyi i twarzy w ujęciu tensegracyjnym

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Wydział Wychowania Fizycznego i Zdrowia w Białej Podlaskiej

organizuje

szkolenie „Kosmetyczny masaż udrażniająco-modelujący szyi i twarzy w ujęciu tensegracyjnym”

Opis szkolenia:

Cel szkolenia jest zapoznanie się ze związkami przyczynowo – skutkowymi napięć i restrykcji tkankowych w omawianych obszarach, przygotowanie uczestników do pracy na strukturach tkankowych (ich diagnozowanie oraz zastosowanie odpowiednich technik manualnych w celu normalizacji napięć ze szczególnym uwzględnieniem obszaru twarzy).
Symetria twarzy, będąca dla większości z nas synonimem ,,piękna”, jest często wykładnikiem zdrowia i prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Niesamowicie istotny wpływ na układ symetrii twarzy mają stawy skroniowo –żuchwowe. Przesunięcia i rotacje w tych stawach, przekładają się na symetrię twarzy i tonus struktur tkankowych w jej obrębie. Stad głównym, trwałym sposobem na przywrócenie prawidłowych napięć tkankowych jest oparcie się o zasadę tensegracji, coraz powszechniej stosowanej w terapii. Określa ona wzajemne zależności tkanek w obrębie twarzy, a napięciem struktur szyi, klatki piersiowej, łopatek, przepony, powłok brzucha czy też ustawienia miednicy i stawów biodrowych.
Z powodu swoich specyficznych właściwości struktury tensegracyjne działają bardzo różnie, przenosząc napięcia w różnych wymiarach tkanki (na jej głębokość, wysokość, szerokość). Dzieje się tak głównie dzięki powięziom, ich właściwościom piezo – i piroelektrycznym, tworzących ich biologiczną zdolność do komunikacji.

Organizacja szkolenia:

• kurs będzie przeprowadzony w terminie 21-22 maja 2022 r. (sobota-niedziela);
  • formuła: w kontakcie;
  • program kursu obejmie 18 godzin akademickich (45 minutowych) – teoria i praktyka;
  • zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywać się będą na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej;

Program szkolenia:

– pojęcie histologiczne, anatomiczne i fizjologiczne stosowane w masażu tensegracyjnym,
– właściwości włókien kolagenowych w odniesieniu do masażu i ich znaczenie w powięzi,
– znaczenie układu nerwowego autonomicznego w masażu,
– pojęcie tensegracji w masażu,
– przedstawienie wybranych zagadnień z anatomii topograficznej,
– zapoznanie się wybranymi taśmami (łańcuchami mięśniowo – powięziowymi) mającymi istotny wpływ na struktury twarzy,
– swoiste cechy szyi, karku i stawów skroniowo – żuchwowych w odniesieniu do symetrii twarzy,
– badanie palpacyjne poszczególnych obszarów, które pozwala w sposób niezwykle przydatny zrozumieć kompensacje strukturalne i ich wpływ na tonus tkankowy twarzy, tłumacząc jak struktury te wpływają wzajemnie w odległych częściach ciała – zależności napięciowe pomiędzy mięśniami podpotylicznymi, mięśniami gałek ocznych, stawami skroniowo – żuchwowymi, a mięśniami skroniowymi i żwaczami (dokładna analiza).
– ,,czytanie sylwetki”- zasady analizy indywidualnej,
– propozycja optymalnych technik manualnych do pracy na wybranych strukturach, – propozycja technik diagnostycznych wybranych obszarów (twarz, kręgosłup, szyja, klatka piersiowa, przepona, powłoki brzuszne, stawy biodrowe, stawy krzyżowo – biodrowe, łopatka),
– techniki modelowania mięśni mimicznych twarzy oraz mięśni szyi,
– sposoby normalizacji napięć mięśni szyi poprzez stosowanie technik oddechowych w obrębie górnej części klatki piersiowej,
– sposoby normalizacji napięć mięśni skroniowych i żwaczy,
– normalizacja napięcia mięśni podpotylicznych,
– praca na kątach żylnych,
– modelowanie okolicy policzków i warg,
– techniki pracy w okolicy oczu,
– techniki pracy w obrębie jamy ustnej,
– propozycja stosowania ,,ćwiczeń celowanych” będących przedłużeniem oddziaływania terapeutycznego (nowe spojrzenie na zastosowanie ćwiczeń na poziomie mikrokinezyterapii),
– zastosowanie balance taping therapy w kosmetologii – aspekt praktyczny.

Szkolenie podzielone na część teoretyczną i praktyczną (20/80%).

Zapisy na kurs: otwarte

Termin realizacji: 21-22 maja 2022 r.

Koszt kursu: 690 – 750 zł (w zależności od liczby kandydatów)

Wymagana liczba kandydatów: 10 – 20 osób

Prowadzący: mgr Piotr Żerebiec, mgr Andrzej Czapłygin

Uprawnienia: certyfikat AWF Warszawa Filia w Białej Podlaskiej

Procedura zgłoszenia:

• wysłać zgłoszenie (imię, nazwisko, nr tel.) na adres marta.pietruczuk@awf.edu.pl
  • po otrzymaniu informacji zwrotnej (e-mail) o uruchomieniu kursu należy dokonać opłaty w wysokości podanej w zawiadomieniu:
    na nr konta
    AWF J. Piłsudskiego w Warszawie
    Filia w Białej Podlaskiej
    ul. Akademicka 2; 21-500 Biała Podlaska
    Bank Pekao S.A. I Oddział Biała Podlaska
    Nr konta: 63 12 40 2177 1111 0000 3570 3633
    tytułem: „masaż szyi i twarzy imię i nazwisko”

PROSZĘ NIE DOKONYWAĆ WPŁAT PRZED UZYSKANIEM INFORMACJI O URUCHOMIENIU KURSU!!!

Faktura Vat wystawiana jest  i wysyłana w formie papierowej na dane wpłacającego!!!

Szczegółowych informacji udzielają:

kierownik kursu: dr Beata Makaruk beata.makaruk@awf.edu.pl
administracja kursu: mgr Marta Pietruczuk tel. (083) 342 88 51 marta.pietruczuk@awf.edu.pl

Zapraszamy!