Aktualności

Aktualności

Szanowni Państwo, Szanowni Studenci,

Ruszył nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta kierowanych do polskich badaczy, dydaktyków i studentów na lata 2022-2023. Pakiet informacji, grafiki promocyjne znajdą Państwo tutaj. Warto również zajrzeć na stronę przygotowaną dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku o stypendium Fulbrighta. Znajdą tam Państwo najważniejsze informacje w pigułce.

W razie dodatkowych pytań bądź chęci przeprowadzenia spotkania informacyjnego z przedstawicielem Komisji, zachęcamy do kontaktu pod adresem biuro@fulbright.edu.pl.

  • O Programie Fulbrighta

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, który od 75 lat wspiera współpracę na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a ponad 160 krajami. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się m.in. 60 laureatów Nagrody Nobla i 88 laureatów nagrody Pulitzera. W Polsce Program Fulbrighta działa już od ponad 60 lat i liczy ponad 5000 absolwentek i absolwentów, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie.

  • Fulbright Junior Research Award 2022-23

Program dla osób przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór trwa do 28 maja. Więcej informacji: fulbright.edu.pl/junior-award.

  • Fulbright Senior Award 2022-23

Program dla osób zatrudnionych w polskich instytucjach akademickich i naukowych. W czasie pobytu w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym, instytucji rządowej lub organizacji pozarządowej, trwającego od 3 do 10 miesięcy, stypendyst(k)a realizuje własny projekt badawczy lub badawczo-dydaktyczny. Przyjmowane są wnioski ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór trwa do 28 maja. Więcej informacji: fulbright.edu.pl/senior-award.

  • Fulbright STEM Impact Award 2021-2022

Program dla aktywnych badaczek i badaczy reprezentujących obszary STEM, zatrudnionych w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Podczas stypendium trwającego od 2 do 6 tygodni, stypendyści i stypendystki mają okazję realizować własne projekty badawcze i/lub dydaktyczne w instytucjach w USA oraz poszerzyć wiedzę z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych. Przyjmowane są wnioski z dyscyplin wchodzących w zakres dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych oraz dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Nabór trwa do 28 maja. Więcej informacji: fulbright.edu.pl/fulbright-stem-impact-award/.

27 kwietnia 2021r. godz. 13:30


Program Erasmus – sytuacja bieżąca

Zespół ds. Współpracy z Zagranicą, działając w ślad za wcześniejszą zgodą Kierownictwa Akademii na przywrócenie wymiany z zagranicą, otworzył wyjazdy i przyjazdy studenckie w Programie ERASMUS.

W trwającym, drugim semestrze wyjechały do partnerskich szkół wyższych bądź przyjechały do Uczelni 30-osobowe grupy studentów.
Niefortunnie, podobnie jak w marcu 2020 roku zostaliśmy – i Biuro, i sami studenci, rodzimi i z zagranicy – skonfrontowani z istotnym zaostrzeniem regulacji epidemicznych.
Bogatsi o zeszłoroczne doświadczenia rozwiązujmy wspólnie, na bieżąco, związane z tym problemy i trudności.
Została także przeprowadzona rekrutacja studentów AWF Warszawa do Programu Erasmus na rok akademicki 2021/22.
Ku zaskoczeniu wielu, wpłynęły zgłoszenia od blisko 90 kandydatów; przywraca to nieco optymizm.
Trwa również rekrutacja studentów zagranicznych na semestr jesienny 2021/22; wyniki poznamy 15. czerwca.
Nadal na otwarcie, rzeczywiste, bo formalna zgoda jest i tu, czeka wymiana kadry nauczycielskiej (i administracyjnej).
Mamy do „odrobienia” dwie tury wyjazdowe – z naboru na rok 2019/20 oraz na rok 2020/21; w obu przypadkach czas na realizację mija z końcem powakacyjnego września.
Wobec pewnej wstrzemięźliwości wśród zrekrutowanych, została przeprowadzona ankieta w części warszawskiej i części bialskiej.
I tak – w Warszawie odpowiedziało 76% z ankietowanych, z czego 88% zadeklarowało, w różnym wprawdzie stopniu, gotowość wdrożenia mobilności w terminie.
W Białej Podlaskiej odpowiedziało 56% potencjalnych beneficjentów, z czego 45% byłoby gotowych wyjechać.
Rozstrzygnięcie kwestii zaległych wyjazdów kadry może warunkować otwarcie kolejnego naboru, na rok akademicki 2021/22.

7 kwietnia 2021r. godz. 9:20


Program Fulbrighta

Miło mi poinformować, że Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta (Polish – U.S. Fulbright Commission) ogłosiła nabór do kolejnych edycji programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta kierowanych do polskich badaczy, dydaktyków i studentów. Zachęcam do skorzystania z przygotowanych przez Komisję grafik oraz pakietu informacji, które znajdą Państwo pod linkiem: Programy Fulbrighta – materiały promocyjne – Dysk Google. Warto również zajrzeć na stronę Ruszył nabór na stypendia Fulbrighta na wyjazd do USA – Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta przygotowaną specjalnie dla partnerów oraz osób zainteresowanych złożeniem wniosku o stypendium Fulbrighta. Znajdą tam Państwo najważniejsze informacje. W załączonym pliku (pobierz) znajdą Państwo informacje odnośnie założeń Programu Fulbrighta – największego programu wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych.

16 marca 2021r. godz. 7:40


Ogłoszenie o rekrutacji do Programu Erasmus+ dla studentów

Z dniem dzisiejszym, to jest 1 marca 2021 roku została uruchomiona rekrutacja na studia i praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ dla studentów. Serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szczegółami pod adresem https://www.awf.edu.pl/wspolpraca-z-zagranica/_recache. Zachęcam do aplikowania mimo niesprzyjającej sytuacji pandemicznej, Sytuacja jest tak dynamiczna, że może jeszcze wszystko się zmieni i będziecie mogli cieszyć się z wyjazdu do pięknych miejsc, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

1 marca 2021r. godz. 7:45


Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że Brexit nie wpłynie na realizację edukacyjnych programów unijnych w tym również na mobilność pracowników uczelni wyższych w ramach Programu Erasmus.

Wszystkie niezbędne, szczegółowe informacje uzyskają Państwo na stronie:

  • Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji /zobacz/
  • Programu Erasmus+ /zobacz/

25 czerwca 2020r. godz. 7:35


Jest już dostępna Deklaracja Polityki Programu Erasmus na lata 2021 – 2027 uchwalona i przyjęta przez władze naszej Uczelni. Zachęcam do zapoznania się z jej treścią w wersji polskiej: (pobierz) lub w wersji angielskiej (pobierz).

19 czerwca 2020 r. godz. 10:35