EOG – Edukacja (dawniej Fundusze Norweskie)

Program EOG Edukacja

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, działając w ramach Programu EOG-Edukacja (dawniej tzw. Fundusze Norweskie) i projektu współrealizowanego z Norwegian School of Sport Sciences (NIH), przeprowadziła nabór studentów i kadry.

Ze względu na profil edukacyjny projektu, nabór objął studentów i wykładowców z kierunków WF oraz Sport

Indywidualne wymiany odbędą się w roku akademickim 2022/2023.

W ramach rekrutacji, przeprowadzonej zgodnie z zasadami Programu Erasmus, do wymian zakwalifikowano następujące osoby:

• w kategorii studenci: Julita Chmiel, Daria Jabłońska, Paulina Kłopotowska, Zofia Zielska
  • w kategorii kadra: dr Artur Litwiniuk, dr Zuzanna Mazur.

W sprawach organizacyjnych (w tym związanych z przydziałem stypendiów) wsparcia udziela Zespół ds. Współpracy z Zagranicą, programowych (edukacyjnych) – Wydziałowi Koordynatorzy Programu Erasmus

26.10.2022 r.

Program EOG Edukacja – link do opisu na stronie AWF Warszawa

08.03.2022 r.

Z ogromną przyjemnością informuję o możliwości wyjazdu do The Norwegian School of Sport Sciences (NIH) w Oslo w ramach programu EOG – Edukacja (dawniej tzw. Fundusze Norweskie). Program obejmuje finansowanie 2 miejsc dla nauczycieli akademickich oraz 4 miejsc dla studentów (po 2 miejsca na semestr roku akademickiego 2022/2023) naszej całej Uczelni. Zasady aplikowania są praktycznie bliźniacze do Programu Erasmus + – z wyjątkiem (korzystnej) różnicy co do stawek. Nauczyciel otrzymuje na 7 dni pobytu w sumie 1250 EUR oraz dodatkowo 275 EUR na podróż. Student otrzymuje 1200 EUR/miesiąc (pobyt na okres 1 semestru – 5 miesięcy).
Na realizację wyjazdu nauczyciela jest prawie półtora roku, tj. od 1. kwietnia 2022 do 30 września 2023. Bardzo proszę zarówno nauczycieli (dostaliście Państwo formularz na maila), jak i studentów o złożenie „Wniosku o włączenie do Programu” w nieprzekraczalnym terminie do 4 kwietnia br. O zakwalifikowaniu do Programu aplikującego nauczyciela z naszego Wydziału zadecyduje pan Dziekan WWFiZ Hubert Makaruk. O zakwalifikowaniu do programu aplikującego studenta zadecyduje Komisja powoływana do kwalifikacji do programu Erasmus+ (Wydziałowi Koordynatorzy naszej Uczelni).

01.03.2022 r.