Zgłoszenie do bazy publikacje pracowników

Wniosek na zgłoszenie publikacji do bazy PUBLIKACJE

Informacje dla autorów

Od 1 kwietnia 2022 r. dostarczenie materiałów do bazy PUBLIKACJE odbywa się drogą elektroniczną.

Pracownicy oraz doktoranci Filii AWF Warszawa proszeni są o dostarczanie własnych publikacji do Biblioteki za pomocą Elektronicznego Obiegu Dokumentów – EOD (Zarządzenie Rektora AWF Warszawa nr 81/2020/2021).
Prace należy dostarczać na bieżąco, najpóźniej w ciągu miesiąca od daty ich ukazania się, zgodnie z instrukcją dostarczania publikacji. Publikacje, które otrzymały aktywny nr DOI mogą zostać zgłoszone bez oczekiwania na wersję papierową.

Instrukcja dostarczania publikacji

1. Należy wypełnić Wniosek na zgłoszenie publikacji do bazy PUBLIKACJE w EOD, wraz ze zgodami wszystkich współautorów na włączenie publikacji do bazy.
2. Praca w formacie pdf lub skan dokumentu zgodnie z wymaganiami dotyczącymi kserokopii.
W przypadku problemów ze zgłoszeniem prosimy o kontakt: joanna.prymak@awf.edu.pl lub tel. 3428834.

Koszty opublikowania

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w systemie EOD w module Biblioteki we „wniosku na zgłoszenie publikacji do bazy Publikacje” pojawiły się nowe pola do wypełnienia:

Podstawa prawna:

Informacje dotyczące opłat za publikacje są wymagane w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 17 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie danych przetwarzanych w Zintegrowanym Systemie Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on.

• Koszty opublikowania*

Dodatkowe wyjaśnienia:

1. Które publikacje autorzy powinni zgłaszać jako płatne?

Typy publikacji objęte obowiązkiem wprowadzenia opłat:

– artykuły opublikowane w roku 2022 lub latach późniejszych,

– monografie (autorstwo książki i książki pod redakcją) opublikowane w roku 2022 lub latach późniejszych z pominięciem rozdziałów, opublikowane i opłacone ze środków Uczelni w oparciu o faktury wystawione przez wydawnictwa zewnętrzne.

2. Jakich kosztów nie zamieszczamy?

Nie ujmujemy kosztów poniesionych z tytułu:

– publikowania rozdziałów,
– tłumaczeń,
– korekty językowej/proof reading
– umów zleceń dot. recenzji,
– promocji publikacji,
– kosztów własnych (wydawnictwo własne) itp.

3. Koszty poniesione z tytułu opłat publikujących wpisywane są do systemu przez Bibliotekę po ustaleniach z Biurem ds. Nauki/Kwesturą.

4. Więcej informacji na stronie PBN