Koncert w ramach projektu „Warto być Polakiem”

29.11.2021 / kultura

W dniu 29 listopada o godz. 19.00, w ramach kolejnej edycji święta uczelni Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, odbędzie się niezwykłe wydarzenie – koncert „Za
nami poszła sztuka” w ramach programu „Warto być Polakiem”, organizowanego przez
Samorząd Województwa Lubelskiego.
Będzie to widowisko taneczno-muzyczne z udziałem 4 polskich zespół akademickich: Zespół Tańca Ludowego „Warszawa”, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, Folk Song and Dance Ensemble of University of Warsaw „Warszawianka”, a także naszego Zespół Pieśni i Tańca Podlasie AWF Biała Podlaska.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Koncert „Za nami poszła sztuka”, uzupełniony zostanie wystawą zbiorów Pana dr. Szczepana Kalinowskiego pt.: „Legiony Polskie na Podlasiu zwiastunem niepodległości”, którą będzie można zobaczyć w obiektach bialskiej uczelni, w dniu realizowanego przedsięwzięcia.
Podczas koncertu zostaną zaprezentowane zarówno polskie tańce narodowe, jak i tańce regionalne, pojawią się wyjątkowe melodie i pieśni z różnych regionów kraju. Towarzyszyć im będzie muzyka grana „na żywo”
wykonywana przez orkiestry, które na co dzień koncertują z zespołami.
Koncert można będzie śledzić na żywo w Auli ROBIR AWF /zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami/, a także on-line w mediach społecznościowych /kanał: YouTube, FB/ Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie oraz Akademii Wychowania Fizycznego Filii w Białej Podlaskiej.
Serdecznie zapraszamy!
Liczba miejsc ograniczona!