30.11.2023r. / Informacja

RUSZA AKCJA SZLACHETNEJ PACZKI NA NASZEJ UCZELNI. JEST TO EDYCJA JUBILEUSZOWA JUŻ X RAZ STARTUJEMY Z BLOKÓW ABY WESPRZEĆ RODZINĘ W POTRZEBIE.

Potrzebna jest Twoja pomoc!

Możesz pomóc w następujący sposób:

• Zostawić w holu uczelni lub w akademiku produkty żywnościowe, chemię, kosmetyki do pielęgnacji ciała.
  • Przynieść dary do pokoju 305 lub 306, do koordynatorek akcji.
  • Rozpowszechnić akcję wśród przyjaciół i znajomych.
  • Wpłacić pieniądze na konto: Filia AWF w Białej Podlaskiej z dopiskiem „Szlachetna Paczka”
    nr: 63 1240 2177 1111 0000 3570 3633
  • Historia Rodziny oraz wykaz szczegółowych potrzeb znajdują się w informacji – więcej

Dziękujemy za Twoją dobroć!
*akcja odbywa się za zgodą Władz Uczelni

Historia Rodziny

Pani Anna wychowuje samotnie piątkę dzieci: Agnieszkę, Arka, Adama, Natalie i Olę.
Niestety choroba (kręgosłupa) nie pozwala jej podjąć pracy. Dzieci uczą się i także chorują na choroby przewlekłe. Pani Ania wykonuje na co dzień prace domowe i opiekuje się dziećmi. Pierwsze siedem lat małżeństwa przebiegało dobrze. Przy pomocy rodziców pani Ani mogli pozwolić sobie na budowę domu. Po tym okresie życie rodziny na dziesięć lat stało się trudne i tragiczne w skutkach. Rodzina stała się ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej. Powodem zaistniałej sytuacji był alkohol, który zawładną życiem ojca dzieci. Po tym jak mama wraz z dziećmi powiedziała STOP, a były mąż pani Ani się wyprowadził, życie rodziny się zmieniło. Za spokój i bezpieczeństwo zapłacili brakiem stabilności materialnej. Były mąż rościł sobie prawo do spłaty ze strony żony części wartości domu. Sąd się do tego przychylił. Z powodu wyprowadzki ojca starszy syn musiał dokonać wyboru, po stronie którego rodzica staje. Dokonanie tego wyboru nie było łatwe. Pomimo tego, że alkohol zmienił jego tatę – dla niego dalej był ważny. Arek pozostał z mamą, która dokłada wszelkich starań, by odnalazł się w nowej sytuacji.

Codzienność Rodziny
Pani Ania robi wszystko, by dzieciom żyło się jak najlepiej. Odwiedza instytucje, które powinny jej pomóc, natomiast nie zawsze tak jest.
Pomimo wielkiego nieszczęścia, które sprawił im alkohol, rodzina jest niezwykła. Poszczególni domownicy wzajemnie się wspierają. Obserwując rodzinę, można zauważyć miłość, która ich łączy. Pani Ania poświęca dzieciom dużo uwagi i sama wyznaje, że to właśnie one dają jej siłę do walki o ,,lepsze jutro”. W wolnych chwilach najbardziej lubią spędzać czas na aktywnościach, które wcześniej nie były możliwe. Przyjemność sprawia im robienie ciastek, pierniczków i malowanie. Oprócz tego w sezonie letnim i jesiennym chętnie chodzą do lasu na grzyby i jagody. Wcześniej rodzina była ograniczana przez byłego męża pani Ani.
Rodzina miesięcznie uzyskuje przychód w kwocie 5252 zł. Po odliczeniu opłat i leków w kwocie 3590,67 zł., dochód na jednego członka rodziny wynosi 277 zł miesięcznie.

Koordynatorzy akcji:
  • dr Maria Turosz – 601 155 767
  • mgr Joanna Burdzicka-Wołowik – 695 988 838

Wszystkich chętnych do niesienia wsparcia serdecznie zapraszamy!

>> Wszystkich chętnych do niesienia wsparcia serdecznie zapraszamy! <<<