Tomaszuk Justyna

Tomaszuk Justyna

„Jak się zaczęła moja przygoda z AWF-em w Białej Podlaskiej?

Śmieję się czasami, że to rodzinna tradycja, ponieważ mój brat i siostra również tutaj studiowali. Po części przyszłam na AWF ze względu na dobrą opinię, jednak też i dla samej siebie. Od kilku lat marzyłam o tym żeby zostać makijażystką, w związku z czym podjęłam studia o kierunku Kosmetologia.

Czy żałuję?

Gdybym miała jeszcze raz podjąć naukę, z pewnością byłaby to uczelnia AWF w Białej Podlaskiej. Jestem już absolwentką i chciałabym opowiedzieć o tym, czego doświadczyłam i jak wiele możliwości otworzyła przede mną uczelnia. Przede wszystkim otworzyłam się bardziej na potrzeby drugiego człowieka. Kosmetologia to nie tylko pomoc innym, to także odkrywanie siebie i swoich pasji. Moją był makijaż.

Dziś studia licencjackie dały mi możliwość pracy i rozwoju jako makijażystka Douglas. Bardzo cieszę się z tego, że mogłam uczestniczyć w zajęciach biologii, biochemii, fizjologii… Na co dzień w pracy bardzo pomaga mi wiedzą która wyniosłam z tych zajęć, ponieważ zajmuję się nie tylko makijażem. Jestem „lekarzem” dla moich klientek. Wiedza którą posiadam daje mi powera do działania po każdej zadowolonej klientce. Dzięki warsztatom, w których uczestniczyłam, rozwinęłam skrzydła. Zaczęłam malować. Stworzyłam wtedy swoją stronę z makijażami, gdzie zapraszam serdecznie (Justyna Tomaszuk- Make-up Artist). Pierwsze większe makijaże wykonałam podczas wyborów Miss AWF-u. Moje dwie kandydatki zdobyły tytuły I i II Vice Miss co ogromnie mnie ucieszyło. Postanowiłam poszerzać horyzonty. W ostatnim semestrze studiów wzięłam udział w wyborach Miss Mazowsza, gdzie jako kandydatka do tytułu Miss podjęłam się również wykonania makijażu koleżance z Miss Teamu, która otrzymała tytuł IV Vice Miss Mazowsza. To jeszcze bardziej dodało mi energii do działania.

Następnie już w obecnej pracy uczestniczyłam wraz z najlepszym zespołem makijażystów Douglas Polska w pokazie mody Flash Fashion Night, podczas którego malowałam modelki i modeli do pokazu. To było jedno z moich kilku marzeń, które udało mi się spełnić.

Jak potoczyłoby się moje życie gdybym nie poszła na studia?

Nie mam pojęcia ale uważam, że gdyby nie kierunek Kosmetologia, ciężko byłoby mi spełniać moje marzenia oraz podnosić kwalifikacje w obecnej pracy. Wiec jeśli jesteś osobą z pasją do kosmetyków i ich receptury, pragniesz się rozwijać a przy tym chcesz dobrze wykorzystać czas, polecam i zapraszam Cię na AWF. Pracuję w zawodzie zaledwie 4 miesiące. Dzięki wspaniałym osobom osiągnęłam tak wiele, a ile jeszcze przede mną…”

 

Z pozdrowieniami,
Justyna Tomaszuk