Waśkiewicz Ewa

Waśkiewicz Ewa

Studia na naszym AWF-ie w Białej Podlaskiej były najlepszym wyborem w moim życiu!

Od pierwszych dni wiedziałam, że to jest moje miejsce. Moim macierzystym kierunkiem było Wychowania Fizyczne, na magisterce podjęłam również kierunek Turystyka i Rekreacja. Podczas tych wspaniałych pięciu lat poznałam niesamowitych ludzi (w tym przyszłego męża), którzy inspirowali mnie do realizacji celów i do „mierzenia wysoko”. Na początku wcale nie chciałam być nauczycielem i pracować z dziećmi. Wyobrażałam siebie w roli instruktora fitness czy trenera personalnego zanim to wszystko zaczęło być takie modne.

W trakcie studiów ukończyłam wiele kursów na Uczelni oraz poza nią, ciągle się rozwijając, grałam w ukochaną siatkówkę, tańczyłam i latałam na siłownię, a także uczestniczyłam aktywnie w życiu Uczelni wyjeżdżając na Piknik Olimpijski, promocję Uczelni czy biorąc udział jako prezenter w maratonach fitness. Byłam lekkim kujonem, dzięki czemu uzyskiwałam stypendium rektora, a na zakończenie studiów otrzymałam Medal Gilewicza za wysokie wyniki w nauce. Uczenie się sprawiało mi przyjemność, ponieważ wiedziałam, że jestem w odpowiednim miejscu.

Na ostatnim roku rozpoczęłam studia podyplomowe z tańca, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ otworzyło mi możliwości pracy. Po obronie dwóch prac magisterskich postanowiłam wyruszyć w wielki świat – aż do Warszawy. Na początku, jak to zwykle bywa, łatwo z pracą nie było, jednak po paru miesiącach znalazłam się w prywatnej szkole jako nauczyciel W-F i tańca. Od tamtej pory wszystko ruszyło w dobrym kierunku.

Obecnie pracuję w szkole, w Młodzieżowym Domu Kultury oraz prowadzę zajęcia taneczne w przedszkolach, więc na nudę nie narzekam. Dzieci dostarczają wielu wrażeń codziennie zaskakując mnie swoimi pomysłami czy rozmowami. Po roku pracy w szkole zostałam wychowawcą klasy V, co było dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem. W weekendy staram się znaleźć czas dla siebie i na spotkania z przyjaciółmi oraz korzystam z dobrodziejstw jakie daje Warszawa, czyli ciekawych sportowych eventów.

Uroki bycia nauczycielem – wakacje! Aczkolwiek spędzam je aktywnie wyjeżdżając na obozy sportowe z dziećmi.

Mój sukces zawodowy? Zorganizowanie dwóch edycji konkursu tanecznego na warszawskim Bemowie, gdzie w pierwszej edycji uczestniczyło ponad 300 uczestników, zaś w drugiej około 500!!! Stresu co niemiara, ale (ostatnimi czasy moje ulubione dwa słowa) BYŁO WARTO !

Kochani studenci AWF Biała Podlaska jesteście w najlepszym miejscu z możliwych, więc czerpcie z niego garściami!

 

Pozdrawiam Ewa Waśkiewicz
– dziewczyna ze skrzydłami – wtajemniczeni wiedzą o co chodzi !!!