Szkolenia i webinaria EBSCO | Kwiecień 2024

Szkolenia i webinaria EBSCO | Kwiecień 2024

03.04.2024

Szkolenia i webinaria EBSCO | Kwiecień 2024

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, które zaplanowaliśmy dla Państwa na kwiecień
Illustration of a training leader on a laptop

Szkolenia i webinaria EBSCO

OnArchitecture: wyjątkowa internetowa biblioteka filmów związanych z architekturą

9 kwietnia, 10:00 (30 minut) | Rejestracja

Interesujesz się architekturą i nudzi Cię czytanie magazynów w poszukiwaniu informacji związanych z designem? Szukasz nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, które pozwolą Ci poszerzyć wiedzę z zakresu architektury? To szkolenie jest dla Ciebie! Dołącz do nas i dowiedz się więcej o OnArchitecture – wyjątkowej internetowej bibliotece oryginalnych filmów o architekturze, która ma wspierać edukację z zakresu architektury i projektowania.

Jak najlepiej wykorzystać ograniczenia, rozszerzenia i fasety na EBSCOhost

10 kwietnia, 13:00 (40 minut) | Rejestracja

Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom, tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

Poznajemy zasób bazy Applied Science & Technology Source Ultimate

15 kwietnia, 13:00 (40 minut) | Rejestracja

Sesja poświęcona bazie Applied Science & Technology Source Ultimate, która zawiera pełnotekstowe źródła z zakresu nauk stosowanych oraz informatyki, a także biznesowych i społecznych implikacji nowych technologii (w tym sztucznej inteligencji). Ta baza to prawdziwa skarbnica wiedzy. Od akustyki po aeronautykę, od robotyki po inżynierię. Z ponad 1,300 stale wydawanymi czasopismami pełnotekstowymi stanowi doskonałe źródło wiedzy naukowej.

Nowość! Filmy instruktażowe w bazie CINAHL Ultimate

16 kwietnia, 11:30 (45 minut) | Rejestracja

Dołącz do szkolenia i dowiedz się więcej o CINAHL Ultimate – bazie danych przeznaczonej dla studentów pielęgniarstwa i pielęgniarek. W tej bazie danych znajdują się obecnie filmy instruktażowe, które pomagają studentom pielęgniarstwa i pielęgniarkom poznać określone techniki oraz poszerzyć ich wiedzę na temat procedur i najlepszych praktyk w zakresie opieki. Podczas szkolenia zaprezentujemy treść czasopism, magazynów i materiałów dodatkowych wraz ze zbiorem ponad 130 filmów.

Business Source Ultimate – badania z zakresu zarządzania i biznesu zaczynają się tutaj!

25 kwietnia, 14:00 (45 minut) | Rejestracja

Sesja poświęcona bazie Business Source Ultimate – bogatej bazie recenzowanych artykułów z obszaru biznesu, zarządzania i finansów. Business Source Ultimate to znacznie więcej niż tylko czasopisma i magazyny! Na wielu przykładach wyszukiwań pokażemy, jak znaleźć analizy typu SWOT, raporty krajowe, profile firm, nagrania wideo i wiele innych.

Poznaj tajemnice wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost

29 kwietnia, 11:00 (60 minut) | Rejestracja

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Szkolenia wydawców

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA !!! Aktualnie nie ma dostępu do Wyszukiwarki EDS

Zapraszamy do korzystania z Mulitiwyszukiwarki EDS – EBSCO Discovery Service z platformy EBSCOhost.

EDS umożliwia przeszukiwanie zasobów elektronicznych przez tytuł, słowa kluczowe, autora w bazach online dostępnych w Bibliotece, jak również udostępnionych bezpłatnie przez firmę EBSCO.
Umożliwia jednoczesne przeszukiwanie wielu zasobów informacyjnych, m.in. baz danych, serwisów czasopism i książek elektronicznych różnych wydawców i dostawców. Źródła informacyjne oferowane przez Bibliotekę przeszukiwane są w szybki i łatwy sposób, za pomocą jednego okienka wyszukiwawczego, a rezultaty wyszukiwania wyświetlane są na jednej platformie w postaci ujednoliconej listy wyników.

 

Dostęp testowy do wyszukiwarki naukowej EDS

EBSCO Discovery Service (EDS) to kompleksowe rozwiązanie, które ułatwia użytkownikom wnikliwe wyszukiwanie.

Wyszukiwanie informacji może być łatwe i przyjemne

  • bezpośredni dostęp do pełnego tekstu
  • zaawansowane wyszukiwanie
  • intuicyjny interfejs

Ułatwienia dostępu