Ponieważ dostrzegamy duże zapotrzebowanie na zasoby internetowe wspierające nauczanie na odległość i rozwijające umiejętności badawcze, po raz kolejny oferujemy pracownikom bibliotek, studentom, pracownikom naukowym, badaczom i wszystkim zainteresowanym bezpłatne webinaria i nagrania szkoleń dotyczących zasobów EBSCO w różnych zakresach tematycznych.

Webinaria na żywo:

Wiedza medyczna na najwyższym poziomie: MEDLINE Ultimate i CINAHL Ultimate
19 maja | godz.: 11:00 | REJESTRACJA

Przedstawiamy nasze nowości: MEDLINE Ultimate oferuje specjalistom medycznym i badaczom dostęp do niezrównanej, opartej na dowodach naukowych i recenzowanej zawartości pełnotekstowej z większej liczby najlepszych czasopism biomedycznych. Oferuje również więcej międzynarodowych czasopism niż jakakolwiek inna baza MEDLINE.

Natomiast, CINAHL Ultimate jest nową, wyczerpującą bazą danych dla badań z zakresu pielęgniarstwa i innych dziedzin zdrowia, zawierającą pełne teksty z większej liczby najczęściej używanych czasopism w indeksie CINAHL niż jakakolwiek inna baza danych. Obejmuje ponad 50 specjalności pielęgniarskich i zawiera szybkie lekcje, arkusze opieki opartej na dowodach naukowych oraz instrumenty badawcze.

Zanim jednak oddamy w Państwa ręce dostęp do najnowszych, rozszerzonych do wersji Ultimate baz MEDLINE i CINAHL, chcemy zaprosić Państwa do udziału w webinarium, podczas którego omówimy szczegóły obu zasobów, korzyści płynące z ich subskrypcji oraz różnice pomiedzy nimi i ich wersjami niższymi.

 

Nagrania wideo szkoleń z trenerem:

Micro session: tworzenie powiadomień dotyczących wyszukiwania i publikacji
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Funkcja tworzenia powiadomień dostępna na platformie EBSCOhost pozwala śledzić nowości regularnie dodawane do prenumerowanych baz danych. Podczas tej praktycznej sesji uczestnicy powiedzą się jak tworzyć i zarządzać powiadomieniami dotyczącymi wyszukiwań oraz publikacji.

OnArchitecture: audio-wizualne archiwum materiałów z zakresu architektury
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Podczas sesji dokonamy przeglądu bazy OnArchitecture, która stanowi istotne źródło materiałów audio-wizualnych prezentujących trendy w obszarze architektury.

Jak korzystać z e-książek EBSCO?
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak korzystać z e-książek online, jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach, jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach.

Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.

 

Poznaj naszą platformę edukacyjną | EBSCO Academy
Znajdź kursy w języku angielskim i innych, prowadzone przez instruktorów EBSCO na naszym portalu edukacyjnym. Czekamy na Państwa na naszych szkoleniach!