Szkolą się pod okiem najlepszych

30.10.2023

28 października na macie zapaśniczej w sali sportów walki naszej uczelni królowały zapasy w stylu wolnym.
Zajęcia dedykowane były uczestnikom kursu na szkoleniowca zapasów, które przeprowadził Marek Garmulewicz – najbardziej utytułowany zawodnik stylu wolnego w zapasach w Polsce, trzykrotny złoty medalista mistrzostw Europy i czterokrotny olimpijczyk, członek Wydziału Wyszkolenia w Polski Związek Zapaśniczy, prezes klubu ZKS Slavia Ruda Śląska.

Wiedzą z zakresu regulaminów i przepisów w zapasach podzieli się Karol Łebkowskiczołowy polski sędzia w zapasach, doświadczony arbiter w ścisłej światowej czołówce i sędzia międzynarodowy na Igrzyskach Tokio 2020.

Kurs realizowany we współpracy z Polskim Związkiem Zapaśniczym.
Kierownikiem kursu jest dr hab. prof. AWF Dariusz Gierczuk /Zakład Sportów Walki/

GALERIA – zobacz