Kursy i warsztaty doszkalające z zakresu fizjoterapii

15.02.2022

Kursy i warsztaty doszkalające z zakresu fizjoterapii. Zachęcamy do korzystania z wiedzy i doświadczenia innych, aby wzbogacić swój warsztat pracy w niedalekiej przyszłości.
  • Zapisy ciągłe na adres e-mail: marta.pietruczuk@awf.edu.pl
  • Miejsce realizacji: AWF Biała Podlaska
  • Terminy: podane w opisach poszczególnych warsztatów – sprawdź terminy
  • Kadra prowadząca: najlepsi specjaliści fizjoterapeuci

Oferowane przez nas kursy i warsztaty z fizjoterapii:

1. Masaż sportowy

Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które powstają w wyniku dużych przeciążeń występujących podczas intensywnego treningu. Jest on jednym z elementów szeroko rozumianej odnowy biologicznej.

2. Kosmetyczny masaż udrażniająco-modelujący szyi i twarzy w ujęciu tensegracyjnym

Celem szkolenia jest zapoznanie się ze związkami przyczynowo – skutkowymi napięć i restrykcji tkankowych w omawianych obszarach, przygotowanie uczestników do pracy na strukturach tkankowych (ich diagnozowanie oraz zastosowanie odpowiednich technik manualnych w celu normalizacji napięć ze szczególnym uwzględnieniem obszaru twarzy).
Nowoczesna manualna terapia przeciwobrzękowa.

3. Nowoczesna manualna terapia przeciwobrzękowa

Manualna terapia przeciwobrzękowa skoncentrowana jest wokół poprawy ogólnej jakości życia pacjenta poprzez redukcję obrzęku, zmniejszenie zwłóknienia tkanek przy pomocy m. in. drenażu limfatycznego.

4. Nasłuch tkankowy w terapii zaburzeń wisceralnych i dysfunkcji układów narządów ruchu

Unikatowy program szkolenia jest rozszerzeniem koncepcji tensegracji, uzupełnionej o terapeutyczną pracę wisceralną na narządach wewnętrznych. Holistyczne spojrzenie na pacjenta/klienta i jego problemy na tle naczyniowym, neurologicznym, internistycznym są obecnie nieodzownym uzupełnieniem terapii zaburzeń w układach mięśniowo-powięziowych.

5. Techniki mobilizacji stawów

Znalezienie równowagi w ciele człowieka to niezwykle skomplikowana rzecz, która łączy w sobie wiele różnych sposobów, technik i filozofii leczenia. Na szkoleniu poznamy, nauczymy oraz postaramy się zrozumieć jaki wpływ mają zablokowane stawy na działanie mięśni i powięzi/powięzi i mięśni.

6. Techniki mobilizacji tkanek miękkich

Autorski program kursu łączący w sobie innowacyjne oraz skuteczne sposoby diagnozowania i leczenia tkanek miękkich. Celem szkolenia jest podniesienie umiejętności w zakresie diagnozowania i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich, oparte na najnowszych metodach terapeutycznych.

7. BBTaping

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu skutecznego naklejania taśm, których celem jest przeciwdziałanie dolegliwościom bólowym a także bardzo dobrą formą leczenia kontuzji z pomocą plastrów/taśm.

8. Masaż tkanek głębokich

Szkolenie oparte o pracę manualną mięśniowo-powięziową. Zawiera diagnostykę zarówno funkcjonalną jak i analityczną także działanie, które ma na celu poprawę zdrowia i niwelowanie bólu.

9. Holistyczna terapia kobiet w ciąży i połogu

Dwa dni szkolenia dla osób, które chcą prowadzić zajęcia indywidualne/grupowe dla kobiet w ciąży w ujęciu holistycznym z naciskiem na przygotowanie ciała do porodu siłami i drogami natury. Dowiemy się jakie zmiany zachodzą w układzie mięśniowo-powięziowym kobiety ciężarnej, jakie powinny być zalecenia dotyczące aktywności fizycznej a także na co zwrócić uwagę aby trening był bezpieczny i atrakcyjny.

Szkolenia prowadzone są przez wybitnych specjalistów:
Zapraszamy!