ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PODLASIE NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU W TURCJI

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA PODLASIE NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU W TURCJI

19.07.2022

Nasz uczelniany Zespół Pieśni i Tańca Podlasie po raz kolejny na festiwalu w Turcji!

Tym razem turecka przygoda pełna wielu artystycznych wrażeń związana z folklorem ma miejsce w Bursie podczas Międzynarodowego Festiwalu „34 International Golden Karagoz…2022” w Turcji. W wydarzeniu bierze udział 20 zespołów z całego świata z udziałem blisko 1000 tancerzy. Festiwale to bogactwo przeżyć i doświadczeń zwłaszcza w tak licznym składzie. Ceremonia otwarcia z krótkimi prezentacjami, kolorowy korowód, parada uczestników festiwalu to niezapomniane wrażenia, które oddają charakter tamtejszego regionu..
Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z  ceremonii otwarcia  i z parady prezentacji
W ponad 50-letniej historii Zespołu to 5. turecki festiwal, w którym uczestniczą studenci bialskiej Filii AWF oraz instruktorzy. Ostatni był w Buyukcekmece w 2019. To jeden z dwóch wakacyjnych wyjazdów zespołu. Zespól Pieśni i Tańca Podlasie uda się pod koniec lipca na festiwal do Portugalii.
Wyjazdy na festiwale nie mogłyby się odbyć gdyby nie wsparcie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Lubelskie oraz Urzędu Miasta Biała Podlaska Miasto Biała Podlaska.

Film podsumowujący udział w festiwalu: >>> zobacz <<<

Chcesz połączyć studia z rozwojem kariery tanecznej i przy okazji zwiedzać świat?
Dołącz do nas i zarejestruj się na nowość w ofercie kształcenia naszej uczelni – kierunek wychowanie fizyczne i taniec https://www.awf-bp.edu.pl/…/wychowanie-fizyczne-i-taniec/

Ułatwienia dostępu