Podnoszenie ciężarów – MP do lat 20

Podnoszenie ciężarów – MP do lat 20

22.04.2022

W dniach 8-10 kwietnia 2022 roku, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach rozgrywanych w Biłgoraju, doskonale spisali się zawodnicy KS AZS-AWF Biała Podlaska.

W kat. 64 kg kobiet srebrny medal w dwuboju wywalczyła Wiktoria Gierczuk, która drugi wynik miała zarówno w rwaniu, jak i podrzucie. Nasza sztangistka zajęła także 8. miejsce w punktacji Sinclair`a. Kolejna z naszych reprezentantek, Julia Mroczkowska uplasowała się na 5. miejscu w kat. 71 kg. Z kolei w kat. 81 kg, Katarzyna Rychlik była siódma.

Wśród panów w kat. 67 kg Paweł Wyrodek zajął 6. miejsce, a Jakub Dziewiczkiewicz (kat. 109 kg) zakończył rywalizacje tuż za podium.

W klasyfikacji klubowej KS AZS-AWF Biała Podlaska zajął 12. miejsce spośród 60. startujących ekip.

Szczegółowe wyniki naszych zawodników prezentujemy poniżej.


Kobiety – kat. 64 kg

rwaniepodrzutdwubój
1
złoty
Maria PołkaPromień Opalenica83 kg101 kg184 kg
2
złoty
Wiktoria GierczukKS AZS-AWF Biała Podlaska74 kg88 kg162 kg
3
złoty
Emilia FranielczykAndaluzja Piekary Śląskie65 kg79 kg144 kg


Kobiety – kat. 71 kg

rwaniepodrzutdwubój
1
złoty
Monika MarachTarpan Mrocza94 kg108 kg202 kg
2
złoty
Roksana BukarzAndaluzja Piekary Śląskie73 kg90 kg163 kg
3
złoty
Marta KlimekApollo Wejherowo71 kg87 kg158 kg
.
5Julia MroczkowskaKS AZS-AWF Biała Podlaska55 kg74 kg129 kg


Kobiety – kat. 81 kg

rwaniepodrzutdwubój
1
złoty
Karolina MichałekTalent Wrocław82 kg94 kg176 kg
2
złoty
Julia KaczorowskaUOLKA Ostrów Mazowiecki78 kg93 kg171 kg
3
złoty
Martyna PazurAndaluzja Piekary Śląskie68 kg82 kg150 kg
.
7Katarzyna RychlikKS AZS-AWF Biała Podlaska50 kg54 kg104 kg


Mężczyźni – kat. 67 kg

rwaniepodrzutdwubój
1
złoty
Marcin WiatrowiczTarpan Mrocza110 kg132 kg242 kg
2
złoty
Seweryn PrzybylskiGryf Sanok99 kg132 kg221 kg
3
złoty
Adrian NesnerLOS Nowy Dwór Mazowiecki97 kg118 kg215 kg
.
6Paweł WyrodekKS AZS-AWF Biała Podlaska90 kg105 kg195 kg


Mężczyźni – kat. 109 kg

rwaniepodrzutdwubój
1
złoty
Szymon ZiółkowskiMazovia Ciechanów149 kg166 kg315 kg
2
złoty
Damian DmowskiWLKS Nowe Iganie123 kg155 kg278 kg
3
złoty
Marcin JakóbczakOmega Kleszczów119 kg145 kg264 kg
4Jakub DziewiczkiewiczKS AZS-AWF Biała Podlaska116 kg145 kg261 kg