Piotrek Tarkowski Mistrzem Polski

Piotrek Tarkowski Mistrzem Polski

13.06.2022

Tarkowski Mistrzem Polski!

Piotrek Tarkowski (student kierunku wychowanie fizyczne III rok) zdobył złoto i ustanowił rekord życiowy w skoku w dal z rewelacyjnym wynikiem 8,03 m w 98. PZLA Mistrzostwach Polski Suwałki 2022!
Niespełna 23-letni zawodnik AZS AWF Biała Podlaska wygrał konkurs skoku w dal. „Złoty” skok podopieczny trenera Tadeusza Makaruka oddał już w swojej pierwszej próbie. Oddając trzy skoki, a nie sześć, jak rywale w finale zapewnił sobie pierwsze miejsce już przy pierwszym skoku. Opuszczone trzy kolejki spowodowane były bólem pięty, natomiast ostatni skok dał mu 7,94 m, czyli wynik, który był również poza zasięgiem innych biorących udział w konkursie skoczków. Żaden z rywalizujących zawodników nie zbliżył się do reprezentanta AZS AWF Biała Podlaska. Drugi w konkursie był Mateusz Jopek (AZS AWF Wrocław) i uzyskał 7,77 m, a trzeci Andrzej Kuch (AZS UMCS Lublin) – 7,52 m.
W Mistrzostwach Polski w skoku w dal brali udział również inni reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska: Damian Czarnocki z wynikiem 7 metrów (9. miejsce), a dziesiąty był Kacper Lemieszek – 6,51 m.
Gratulujemy!

Ułatwienia dostępu