Cenne doświadczenie studentów kierunku Sport – Piłka Nożna

22.12.2022

Bardzo interesujące doświadczenie zdobyli studenci II i III roku kierunku sport-piłka nożna, którzy uczestniczyli w zajęciach praktycznych podczas Kursu Trenera Przygotowania Motorycznego, organizowanego przez Szkołę Trenerów PZPN. Zajęcia z kursantami prowadził lider Szkoły Trenerów PZPN w obszarze przygotowania motorycznego – Remigiusz Rzepka, który m.in. jest wieloletnim trenerem odpowiadającym za przygotowanie motoryczne Reprezentacji Polski w piłce nożnej. W kursie uczestniczyli głównie trenerzy pracujący w klubach Ekstraklasy, I i II ligi.

W pierwszym dniu nasi studenci wzięli udział w zintegrowanym treningu szybkości, natomiast podczas drugiego dnia mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach Chrisa Barnesa – wybitnego trenera i wykładowcy w Premier League i UEFA, który podczas prowadzonych zajęć oceniał jakość doboru środków treningowych opracowywanych przez trenerów/kursantów oraz monitoring systemu GPS, w który wyposażeni byli nasi studenci.

Opiekunami studentów z ramienia uczelni byli nauczyciele akademiccy: dr Leszek Cicirko, dr Tomasz Buraczewski, mgr Bogusz Suchecki (Zakład Gier Zespołowych) oraz mgr Kacper Siwiec (Zakład Nauki o Sporcie i Treningu).

więcej informacji zobacz